Anasayfa Neden Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi NEDEN Olur?

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi NEDEN Olur?

3 dk okundu
0
0
283

Merhabalar, bu yazımızda hepimizin uykuya dalmaya çalışırken başına gelen tuhaf bir olaydan bahsedeceğiz. Günün yorgunluğu ile yatağımıza girmiş güzel bir uyku çekmeye hazırlanırken birden bire boşluğa düşme hissi yaşamayan yoktur. Uyurken birden boşluğa düşme hissi kimi zaman ürkütücü ve uyku kaçıran bir eyleme dönüşebiliyor. Bazılarımız için bu durum hoş bile karşılanabiliyor. 🙂

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi

Uyurken birden boşluğa düşme hissini çoğumuz yaşıyoruz fakat nedenini bilmiyoruz. Uyurken birden boşluğa düşme hissinin neden olduğu araştırılmış ve bizde bu yazımızda uyurken birden boşluğa düşme hissinin neden olduğunu siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik.

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi

Bu his çoğunlukla uykuya dalmadan hemen önce gerçekleşmektedir. Çoğu insanın başına gelen bu durum bazı zamanlarda gerçekten korkutucu olabilmektedir.

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi

Yorucu bir günün sonunda dinlenmek ve yeni bir güne başlamak için uykuya hazırlanırken kaslarımızın ani kısa kasılmaları sonucu boşluğa düşme hissi oluşmaktadır.

Yüksek olasılıkla vücudumuzun uykuya fiziksel olarak hazırlanışı sırasında ortaya çıkan belirli elektriksel ve hormonal değişimlerin bir sonucu olan bu hisse tam bir açıklama yapılabilmiş değil.

Fakat uykuya dalmadan hemen önce oluşan boşluğa düşme hissi genel olarak kaslarımızın kısa ve ani kasılmaları olarak tanımlanır ve bir hastalığın belirtisi olarak gösterilmez.

Daha Fazla İlgili Makaleleri Yükle
Daha Fazla Yükle Merabu
Daha Fazla Yükle Neden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Yeterince Uyuduğum Halde Neden Uykusuz Hissediyorum…

Geceleri 6 ile 8 saat arasında uyuduğunuz halde gün içerisinde uykunuz geliyor mu? Öğle ye…