Anasayfa Sağlık Acil Tıp Teknisyeni

Acil Tıp Teknisyeni

3 dk okundu
0
0
289
Acil Tıp Teknisyeni

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kimdir? Bir Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Nasıl Olmalıdır ? Acil Tıp Teknisyeni (ATT) İş ve Kariyer İmkanları? Acil Tıp Teknisyeni İş İmkanları nelerdir? Tüm bu sorulara bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) hasta ve yaralılara ilk yardım ve acil müdahalede bulunan sağlık  görevlileridir. ATT’nin görevi vaka yerinde ilk müdahale ile başlayarak hastayı ya da yaralıyı hastaneye götürene kadar devam eder.

ATT’ler beden ve ruh sağlığı güçlü, dikkatli, soğukkanlı ve insanlar ile iyi iletişim kurabilen kişilerdir.

4 yıllık Sağlık Meslek lisesi mezunları Acil Tıp Teknisyeni olarak mezun olurlar. Att’ler (Acil Tıp Teknisyeni) ambulans sürebilen ve içerisinde tüm donanımlar hakkında eğitim almış ve kullanma becerisine sahip kişilerdir.

Sağlık Meslek Liselerinden, acil tıp teknisyenliği alanında mezun olan öğrenciler 2 yıllık Paramedik (İlk ve Acil Yardım) ön lisans programına diploma puanı ile direk geçiş yapabilirler.

ACİL TIP TEKNİSYENİ (ATT) İÇİN İŞ İMKANLARI

Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) Özel ve Kamu Hastanelerinde, Poliklinik, Özel Ambulans Şirketleri, Sağlık Personeli bulundurulması zorunlu alanlarda iş imkanlarına sahiptirler.

ACİL TIP TEKNİSYENİ (ATT) OLMAK İSTEYENLER…

Acil Tıp Teknisyeni olmak isteyen kişilerin hızlı ve doğru karar verebilen, soğuk kanlı, yardım  etmeyi seven, insan sağlığına önem veren, işini titizlik ile yapabilecek, insanlar ile iletişimi kuvvetli, beden ve ruh sağlığının iyi ve güçlü olması gerekmektedir.

Daha Fazla İlgili Makaleleri Yükle
Daha Fazla Yükle Merabu
Daha Fazla Yükle Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Vertigo nedir? Vertigo’nun belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

‘Sevgili okurum ‘vertigo ‘yakın zamanda adını sıkça duyduğumuz bir rahat…