Anasayfa Sağlık MHRS NEDİR? MHRS RANDEVU ALMA

MHRS NEDİR? MHRS RANDEVU ALMA

5 dk okundu
0
0
137
MHRS NEDİR? MHRS RANDEVU ALMA

MHRS NEDİR?

MHRS (Merkezi Randevu Sistemi) Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve yönetilen randevu alma, randevu görüntüleme ve alınan randevuyu iptal etme ve bilgi sistemidir.  MHRS üzerinden geçmiş randevularınızı görüntüleyebilir ve daha önce hangi hastane, poliklinik ve hangi doktora muayane olduğunuz bilgisini bulabilirsiniz.

MHRS RANDEVU ALMA (Yeni Randevu Alma)

MHRS üzerinde yeni randevu almak için öncelikle buraya tıklayınız ve mhrs sayfasının açılmasını bekleyiniz.
Açılan sayfada kırmızı renkte bulunan Türkiye haritası üzerinden yaşadığınız ilin konumuna tıklayınız. Yaşadğınız ile tıkladıktan sonra açılacak bilgi kutucuğunda “Kurum” yaza kısma randevu almak istediğiniz hastanenin adınız yazınız. Çıkan sonuçlarda hastane isminin yazdığı alana tıklayınız. Bu aşamada hastane hakkında bilgiler sağ tarafta belirecek ve sayfa altında “Randevu Al” butonu çıkacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra sizlerden mhrs portalına giriş yapmanız istenecektir.Giriş yaptıktan sonra açılacak olan sayfada yapacağınız seçimler ile randevu alabileceksiniz. Bu seçimler aşağıdaki gibidir.

İl ve ilçe alanları sizin radevu almak istediğiniz il bilgilerini içermelidir. Bu alanları doldurduktan sonra randevu almak istediğimi klinik (Bölüm) ‘ü açılan listeden seçiniz. Sonrasında girdiğiniz bilgilere göre hastane kısmından randevu almak istediğiniz hastaneyi seçiniz. Hastane seçiminden sonra muayane yeri kısmından seçiminizi yapınız ve en son kutucukta bulunan doktorlardan muayane olmak istediğiniz doktorunuzu seçiniz. Bu seçimleri doğru bir şekilde yaptığınız takdirde  sayfanın alt tarafında bir alan açılacak seçimlerinize göre hekimler listenecektir. Fakat yoğunluk durumuna göre sizin girdiğiniz tarihlere göre muayane çıkmaz ise en erken tarih kısmından ileri tarihlere randevu alınabilir. Hastane kısmının yanında alternatif hastaneler kısmında ise MHRS tarafından uygun görülen hastanelerden randevu alabilirsiniz.  Doktor seçimi yaptıktan sonra açılacak ekran randevu saatini seçiniz ve açılan bilgi ekranından randevu bilgilerinizi kontrol ederek “Randevu Kaydet ” butonuna tıklayınız.  MHRS üzerinden aldığınız randevunuza en geç 15 dk önce kimliğinize ile gitmeniz gerektiğini unutmayınız.

MHRS Randevu Nasıl İptal Edilir?

Mhrs üzerinden aldığınız randevu iptal etmek için öncelikle “MHRS”  portalında giriş yapmanız gerekmektedir. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi)’ne giriş yapmak için tıklayınız.

Giriş yaptıktan sonra açılacak ekranda randevu geçmişi alanına tıklayınız. Açılan sayfada size ait randevu bilgileri yer almaktadır. Bu ekrandan  en son aldığınız randevunun karşısında bulunan iptal butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Aldığınız randevuları randevu saatinden 15 dk öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Muayane gidemeyecek durumda olduğunuz zamanlarda lütfen randevularınızı bu şekilde iptal ediniz.

Daha Fazla İlgili Makaleleri Yükle
 • Farmasi Görsel Paketi

  Kısa bir süreliğine ilk siparişte inanılmaz indirimlerle sahip olacağınız Farmasi Görsel P…
 • Çekiliş Paketi

  Merhabalar, instagramda son yıllarda çekilişlerin ilgi görmesi ve bir çok çekiliş sayfasın…
 • Takip ve Beğeni Paketi

  Instagram için etkinlik gruplarınıza, admin sayfalarında vb. yerlerde kullanabileceğiniz ş…
 • Ek Gelir ve Logo Paketi

  Instagram’ın aslında bir görsel platformu olduğunu ve görsellerin kalitesinden, görs…
 • Meydan Okuma Kabul Edildi! Türkçe Motivasyon Videosu

  Önümdeki zorluklarla yüzleşeceğim ve yenilgiyi kabul etmeden önce öleceğim. Zorluklarla yü…
 • Web sitesi yaptırmak istiyorum

  Bu yazıyı okuyorsanız eğer sizde web sitesi yaptırmak istiyorsunuz fakat kafanız çok karış…
Daha Fazla Yükle Merabu
Daha Fazla Yükle Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Vertigo nedir? Vertigo’nun belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

‘Sevgili okurum ‘vertigo ‘yakın zamanda adını sıkça duyduğumuz bir rahat…