Anasayfa Şaşırtıcı Sevimli Fakat Sizi Öldürebilecek Kadar Tehlikeli Olan 15 Hayvan

Sevimli Fakat Sizi Öldürebilecek Kadar Tehlikeli Olan 15 Hayvan

12 dk okundu
0
0
1,463

1.Kirpi Balığı 

Küçük ve sevimli bir yüzü olduğu doğru. Fakat buna güvenip ona yaklaşmaya kalkarsanız sizi felç edebilir. Dünyanın en zehirli ikinci omurgalı balığı kirpi balığıdır. Güçlü zehirleri ile sizi felç ederek öldürebilir. En korkutucu yanı ise güçlü zehrinin bilinen bir panzehiri olmamasıdır. 

2.Yavaş Loris 

Gözleri çok tatlı değil mi? Yavaş Loris’in normalde çok sakin olduğu bilinir. Fakat kimse onun kötü tarafını görmek istemez. Tükürükleri ile bir insanı öldürebileceğini biliyor muydunuz? Yavaş Loris, dirseklerinden salgılanan zehri yalayarak tükürüğü ile karıştırır ve anafilaktik şokla ölüme sebebiyet verebilir. 

3.Geyik 

Geyikler bizlere dost canlısı yada sevimli görünüyor olabilir. Ancak tehdit edildiklerinde insanlara karşı saldırıları yıllar boyunca birçok ölüm ve yaralanmaya neden olmuştur. Bir geyiği kızdırırsanız yada sizi tehdit olarak algılarsa oradan hemen uzaklaşın. Sizi yaralama olanağı çok yüksek. 

4.Büyük Kediler

Sanıyoruz ki büyük kediler denilince sizde tehlikeyi fark etmiş olmalısınız. Büyük kedilerin hemen hemen hepsi yemek yerken mutlu olurlar. Ayrıca bir büyük kediyi kızdırmak neredeyse hiçbir insanın cesaret edebileceği bir şey değildir. Aslanlar, kaplanlar, çitalar ve pumalar insanoğlunun pek bulaşmaması gereken canlılardır. Onların saldırıları ve tehlikeleri hakkında bir yorum yapmayacağız. Siz zaten olayı biliyorsunuz. 🙂 

5.Cassowary 

Tamam, yavru kediler kadar sevimli değil, ama yine de çok tatlı!  Avustralya ve Yeni Gine’nin yağmur ormanlarında bulunan Cassowary biraz gösterişli bir Deve kuşu gibi görünür ve eğer bir insan tarafından rahatsız edilirse aşırı saldırgan olabilirler. Cossawary gözüne kestirdiği kurbanını dinazor ayağı gibi olan büyük pençelerini ile alt eder. 

6.Ayılar

Bir çok küçük çocuğun, hatta yetişkinlerin en sevdiği oyuncak olan ayılar. Hatta bazı yetişkinlerin sarılarak uyuduğu sevimli ayılar… Sevimli oldukları kadar tehlikeli olan ayılar aç kaldıkları zaman insan yiyebilecek kadar zararlı ve korkutucu hayvanlardır. Güçleri ile hiçbir insan boy ölçüşemez. Bazı bölgelerde aç kaldıkları zaman yerleşim yerlerine kadar inerler. En tehlikeli ayılar kuzey Amerika ayıları ve kutup ayırlarıdır. Ancak yine de ayrım yapmadan bütün ayı türleri potansiyel bir tehlike olduğu gerçektir. Hatta bu kategoriye çok sevimli pandalarda girmektedir. 

7.Zehirli Dart Kurbağası 

Görünüşü ve rengi ile gerçekten bir sevimlilik abidesi olan zehirli dart kurbağası parlak renklere sahiptir. İşte tam bu yüzden de Dart kurbağası son derece tehlikelidir. Çünkü doğada, parlak renkler genellikle “ben tehlikeliyim, benden uzak dur! Yoksa olacaklara karışmam” anlamına geliyor. Bu küçük sevimli kurbağamız, dünyanın en zehirli hayvanlarından biridir ve karşılaşıldığı zaman hızla yanından uzaklaşılması gereken bir canlıdır. 

8.Dev Karınca Yiyen 

Karıncalar söylediklerimize sonuna kadar katılacaklar. Dev Karınca Yiyen biraz sevimli görünebilir. Ancak fazlaca tehlikelidir. Eğer onu kızdırır ve tehlike arz ederseniz güçlü pençeleri ve dişleri ile kemiklerinizi huzurla kırabilirler. O nedenle onu rahat bırakmak ve gördüğünüz yerde onu rahatsız etmeden olduğunuz bölgeden uzaklaşmanız en doğrusu olacaktır. 

9.Wolverine 

Hayır, Hugh Jackman değil! Kendileri listemizde geyiği 3 numaraya alabilen güçlü çeneleri ve pençeleri olan agresif bir çakaldır. 

10.Pars Foku

Pars fokunun normal avının penguenlerden oluşmasına rağmen, aktif olarak insanları da avladıkları söylenmektedir. Güçlü ve meraklı olan pars fokunun bulunabileceği bir bölgede yüzmek istemezsiniz. Çünkü bu pars foku sevimli bir avcıdır. 

11.Gila Canavarı 

İsminde canavar geçiyor olabilir, ama biraz sevimliliği olduğu da doğru. Yine de fazla yaklaşmamakta da fayda var. Kendileri oldukça yavaştırlar, ama kendini tehdit altında hissediyorsa bir şekilde seni yakalamayı başarır ve sana bir doz ölümcül zehir ikram etmeden asla bırakmaz. 

12.Filler 

Evet, filler. Söylemek bizi de biraz üzüyor ama filler, telaşlandığında dünyanın en tehlikeli hayvanlarından biri olabilir. Fillerin öfke nöbetlerine yatkın olduğu söylenmektedir. Bir fil kendisine yapılan yanlışı hiçbir zaman unutmaz ve günü geldiğinde eğer fırsatını yakalarsa bunun hesabını kesinlikle ağır bir şekilde keser. 

13.Maymunlar, Orangutanlar ve Goriller 

Yine şaşırdınız değil mi? Maymunlar biz insanlara benzeyen en sevimli canlılardır. Bize benzer oldukları için insanlara hastalık yayması da en muhtemel olan hayvanlardır. Kendini tehlikede hisseden, savunma ve saldırı için atağa geçen bir maymunun küçük bir ısırığı, Hepatit C gibi virüslerin bulaşmasına sebep olabilir.  

Aynı zamanda orangutanlar ve goriller gibi daha büyük maymun dostlarımız kendilerini tehdit altında hissederlerse insanlara ölümcül zararlar verebilirler.  

Maymunlar ve maymunlar insanlara genetik olarak benzer oldukları için, onlar da bize hastalıkları yayması en muhtemel olan hayvanlardır. Bir maymunun küçük bir ısırığı, Hepatit C gibi virüslerden geçebilir. Ayrıca, orangutanlar ve goriller gibi daha büyük maymunlar, kendilerini tehdit altında hissetmeleri durumunda insanlara zarar verebilir. 

14.Kırmızı Sırtlı Zıplayan Örümcek

Bu dehşet verici örümcek inanılmaz takip yeteneklerine sahip ve aynı zamanda delicesine hızlı. O nedenle bulunabileceği bölgelere uğramamak en doğrusu olacaktır. 

15.Kunduzlar

Son derece bölgesel olan kunduzların bölgesine girer ve onun uyarılarını kulak ardı edip, sevimli kunduzlar için tehlike arz ederseniz sizin için o güzel dişlerini kullanmaktan çekilmeyecektir. 

Bu listedeki neredeyse tüm hayvanların tehlike kilit noktasının “kendilerini tehlike altında hissetmeleri ve savunma amaçlı” olduğuna dikkat etmişsinizdir. Aslında hayvan dostlarımıza gereken saygıyı gösterirseniz, korkacak hiçbir şeyinizde olmaz.  

Senin bir evin, bir iş yerin, bir dükkanın, bir araban var.  Yabancılardan koruduğun ve tehlike arz edildiği zaman savaşabileceğin değerlerin var. İşte tam bu noktada hayvan dostlarımızın da bir bölgesi var. Hiçbir hayvan dostumuz durduk yere insana zarar vermez. Ya onu başka bir insan çok kızdırmıştır, zarar vermiştir yada ona yaşam alanı bırakmamışızdır. 

O nedenle hayvanlardan korkma! Onlara Saygı Duy!  

Daha Fazla İlgili Makaleleri Yükle
 • Farmasi Görsel Paketi

  Kısa bir süreliğine ilk siparişte inanılmaz indirimlerle sahip olacağınız Farmasi Görsel P…
 • Çekiliş Paketi

  Merhabalar, instagramda son yıllarda çekilişlerin ilgi görmesi ve bir çok çekiliş sayfasın…
 • Takip ve Beğeni Paketi

  Instagram için etkinlik gruplarınıza, admin sayfalarında vb. yerlerde kullanabileceğiniz ş…
 • Ek Gelir ve Logo Paketi

  Instagram’ın aslında bir görsel platformu olduğunu ve görsellerin kalitesinden, görs…
 • Meydan Okuma Kabul Edildi! Türkçe Motivasyon Videosu

  Önümdeki zorluklarla yüzleşeceğim ve yenilgiyi kabul etmeden önce öleceğim. Zorluklarla yü…
 • Web sitesi yaptırmak istiyorum

  Bu yazıyı okuyorsanız eğer sizde web sitesi yaptırmak istiyorsunuz fakat kafanız çok karış…
Daha Fazla Yükle Merabu
Daha Fazla Yükle Şaşırtıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Tokyo 2020 Olimpiyat Madalyaları Geri Dönüşümlü Çöplerden Oluşturulacak

Tokyo 2020 Olimpiyatları diğer olimpiyatlardan farklı olacak gibi çünkü Tokyo 2022 Olimpiy…